ردیاب آهنربایی در دسته ردیاب های پرتابل و بدون نیاز به اتصال به برق خودرو می باشند، این ردیاب ها به عنوان ردیاب شارژی ، ردیاب نظامی ، ردیاب پلیسی و ردیاب شخصی نیز معروف می باشند .

سیستم کاری این مدل به این صورت است که شما ابتدا ردیاب را شارژ می کنید سپس به خودرو متصل کرده و در طول زمانی که ردیاب شارژ باطری دارد عملیات ردیابی را برای شما انجام می دهد.

از این دستگاه به عنوان ردیاب آهنربایی خودرو نیز می توانید استفاده نمایید.

ردیاب آهنربایی

باطری های ردیاب های آهنربایی

میزان شارژی که یک دستگاه ردیاب آهنربایی دارد به دو عامل طراحی برد داخلی و همچنین ظرفیت و نوع باطری استفاده شده در آن دارد.

باطری های استفاده شده در ردیاب آهنربایی از 400mA تا 40000mA متفاوت است . آن چیز که مسلم است هر چه میزان ظرفیت باطری بالا تر رود اندازه دستگاه بزرگتر می شود و دستگاه شارژ بیشتری نگه خواهد داشت. بدیهی است که از دستگاه کوچکی با اندازه قوطی کبریت نباید انتظار شارژ چندین ماهه داشت و اگر در تبلیغاتی دستگاهی با اندازه کوچک و شارژ بالا به شما معرفی شد از خرید آن اجتناب کنید.

باطری داخلی دستگاه های ردیاب آهنربایی بر دو نوع لیتیوم پلیمر و لیتیوم آیون می باشد که از نظر کیفیت کار باطری مدل لیتیون آیون بهتر است ولی طریقه ساخت دستگاه با باطری پلیمر به مراتب راحتتر می باشد، پس بسیاری از ردیاب های آهنربایی از باطری لیتیوم پلیمر استفاده می کنند.

همانطور که دانستیم مهمترین نکته و مشخصه ردیاب آهنربایی میزان نگه داری شارژ آن می باشد. در مورد اعداد و ارقامی که برای شارژ یک دستگاه ردیاب آهنربایی به کار برده می شود به نکته کلیدی حالت استفاده باید توجه کرد .

اگر دستگاه در حالت استند بای (Stand by) یا آماده به کار باشد، مصرف باطری آن مسلما بسیار پایین خواهد بود و زمانی که نیاز به دیدن موقعیت دارید با تماس به دستگاه آن را از حالت خواب بیدار کرده و موقعیت را دریافت می کنید. بدیهی است، اگر شما یکبار ساعت 8 از دستگاه موقعیت گرفته اید و دیگر باز ساعت 10 از دستگاه موقعیت بگیرید شما فقط دو موقعیت خواهید داشت یکی ساعت 8 و یکی ساعت 10 و از موقعیت هایی که دستگاه بین ساعت 8 تا 10 بوده مطلع نخواهید بود .

ردیاب آهنربایی

حالت دوم حالت آنلاین می باشد در حالت آنلاین دستگاه هر تغییر موقعیتی را برای شما ثبت می کند و مثلا شما می توانید ساعت 18 وارد نرم افزار ردیابی شوید و موقعیت همان لحظه و نیز حرکت های قبلی ان را ملاحظه کنید.

پس دقت داشته باشید در صورتی که همه حرکات های ردیاب برای شما مهم باشد باید دستگاه در حالت آنلاین قرار بگیرد و اگر فقط یک لحظه برای شما مهم باشد از طریق گرفتن موقعت با SMS فقط موقتیت همان لحظه را خواهید داشت البته شارژ دستگاه در حالت آنلاین بسیار زودتر تمام می شود تقریبا 4 برابر حالت SMS مثلا دستگاهی یکه در حالت آنلاین 3 روز کار می کند در حالت SMS (در صورت گرفتن روزی یک موقعیت) تا 12 روز کار می کند. بنابراین دقت داشته باشید در موقع مقایسه ، انتخاب  و خرید دستگاه به ظرفیت باطری میزان شارژ دهی دستگاه به صورت آنلاین و SMS به صورت جدا گانه توجه بفرمایید.

به صورت نرمال دستگاهی با باطری داخلی 1000mA دارای ابعادی حدود 5*5*2 سانتی متر خواهد بود که به صورت آنلاین تا 3 روز و در حالت SMS تا 12 روز کار می کند. این ابعاد و ارقام تقریبا برای همه ردیاب ها یکسان خواهد بود مثلا دستگاهی با باطری داخلی 5000mA در حالت آنلاین و SMS تقریبا 5 برابر دستگاه اولی شارژ خواهد داشت.

سنسورهای ردیاب

یکی از قابلیت هایی که روی برخی از ردیاب های آهنربایی وجود دارد، سنسور دراپ (Drop sensor) می باشد. این سنسور به کاربر این امکان را می دهد که در صورت جدا شدن دستگاه از خودرو یا افتادن ردیاب به کاربر پیام ارسال می کند و کاربر را از این اتفاق مطلع می سازد.

نمایندگی های گروه تکسا ریاب در مشهد ، اصفهان ، تبریز و سایر شهر ها آماده فروش ردیاب آهنربایی می باشند.

شما می توانید سوالات خود را در مورد ردیاب های آهنربایی در بخش پرسش و پاسخ از کارشناسان تکسا ردیاب بپرسید.

محصولات ردیاب آهنربایی برای خرید هم اکنون آماده شده است که می توانید بر روی هر یک کلیک نمایید.

ردیاب آهنربایی مدل TP_110

ردیاب آهنربایی مدل TP_110

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *