دوربین جی پی اس

دوربین jpeg چیست؟

این ماژول به شما این امکان را می دهد که عکس های JPEG بگیرید و از طریق رابط UART آن را به خروجی بفرستید.عکس های رنگی گرفته شده توسط این ماژول بر مبنای الگوریتم فشرده سازی JPEG می باشد. و رابط سریال امکان راه اندازی آسان را توسط آردوینو برایتان فراهم می کند.عملکرد این ماژول به این صورت است که یک فریم عکس را گرفته و بعد از فشرده سازی ،عکس را از طریق رابط سریال ارسال می کند.این ماژول می تواند در سیستم های امنیتی و همچنین روباتیک مورد استفاده قرارگیرد.
این ماژول یک دوربین رنگی JPEG است از این دوربین میتوان جهت ذخیره تصاویر با فرمت JPEG  یا Capture استفاده نموده و با استفاده از رابط سریالTTL به مدار میکروکنترلر انتقال داد.

در دوربینهای تولید شده قبل از نوامبر سال 2010 رابط سریال منطبق با سطوح ولتاژ RS232 است. پس برای اتصال دوربین به مدار میکروکنترلر یا بوردArduino به مدار مبدل نیاز است. ماژولهای عرضه شده بعد از این تاریخ با سطوح ولتاژ TTL تولید شده اند.

ولتاژ تغذیه دوربین 5 ولت است. اما توجه داشته باشید که با اعمال ولتاژ پایینتر باید نرخ تبادل اطلاعات یا bouad rate را نیز کاهش دهید.

ویژگی ها:
سنسور: 300000 CMOS
نرخ تصویر برداری: 25 فریم در ثانیه
پرسپکتیو: 90 درجه
دارای تکنولوژی دید در شب
الگوریتم فشرده سازی : JPEG
تغذیه: 5V


رابط:  TTL 

(رزولیشن: 640* 480 320* 240 (پیش فرض

Baud rate :پیش فرض 9600 و حداکثر تا 115200

نرخ تبادل اطلاعات بصورت پیشفرض 38400bps

ولتاژ تغذیه 5 ولت

پشتیبانی از Capture نمودن تصاویر JPEG از طریق رابط سریال

جریان مصرفی: بین 80 تا 100 میلی آمپر

ابعاد:32*32  میلیمتر

از این مدل دوربین در ردیاب خودرو تکسا مدل TC_203 استفاده شده است و عکس هایی با کیفیت مطلوب را گرفته برای شما روی سایت ارسال می کند.

منتظر نظرات و سوالات شما هستیم!

avatar