تفاوت ردیاب انلاین و آفلاین

امروزه استفاده از ردیاب ها و جی پی اس توسط مردم به رسمیت شناخته شده و افراد زیادی هستند که از ردیاب ها استفاده میکنند. در کنار انواع ردیاب ها به طور کلی میتوان ردیاب ها را در دو شاخه ردیاب آنلاین و آفلاین طبقه بندی کرد.

ردیاب آنلاین چیست ؟

همانطور که از اسم ردیاب های آنلاین پیداست ، در این مدل ردیاب ها میتوان به صورت آنلاین مسافت و مسیر حرکت را بررسی کرد و مثال آشنای آن ردیاب های شخصی می باشند که به میتوانید به راحتی از آخرین مسیر حرکتی آن مطلع شوید.

در مواردی مانند بررسی مسیر هایی که طی می شود، مکان لحظه به لحظه، سرعت و .. از ردیاب آنلاین استفاده میشود.

چرا ما به ردیاب نیاز داریم ؟ ردیاب ها از لحاظ کارکرد انواع مختلفی دارند و هر کدام میتواند در زندگی ما بسیار مفید واقع شوند. بطور مثال هر کدام از ردیاب های نیز به یک منظور طراحی شده اند.

1 ) ردیاب خودرو : که وظیفه ردیابی خودرو و حفاظت از سارقین را به عهده دارد.

2 ) ردیاب شخصی : جهت حفظ امنیت سالمندان و کودکان بکار می رود و هم چنین بعضی از افراد از آن برای ردیابی کیف شخصی خود و یا هر وسیله ای دیگری استفاده میکنند.

3 ) ردیاب دام : جهت ردیابی دام و تعیین محدوده امن برای آن ها به کار می رود.

4 ) ردیاب آهنربایی : جز محبوب ترین انواع ردیاب ها به شمار می رود و برای محافظت از هر چیزی میتوان از آن استفاده کرد.

5 ) ردیاب ساعتی : ردیابی است که بعضی از خصوصیات ردیاب آهنربایی و شخصی را در خود جای داده و به صورت ساعتی مچی زیبا طراحی شده است.

تمامی ردیاب های بالا، در دسته ردیاب آنلاین قرار میگیرند.

ردیاب آنلاین چیست؟

ردیاب آفلاین چیست؟

در ردیاب های آفلاین به دلیل اینکه به اینترنت متصل نیست، گزارش گیری لحظه ای امکان ندارد و گزارش در اخر هر مسیر بر روی مموری ذخیره شده و اطلاعات کلی تری را در اختیار ما میگذارد.

ردیاب های  پلیس راهنمایی رانندگی از نوع جی پی اس آفلاین هستند و اطلاعات کلی سرعت، مسیر و مسافت را در حافظه خود ذخیره میکند. سپس به صورت یکجا تمام اطلاعات بر روی مموری تحویل پلیس میشود.

تفاوت ردیاب آفلاین و آنلاین در چیست؟

در ردیاب آنلاین شما قادر خواهید بود گزارش لحظه به لحظه حرکت ردیاب را داشته باشید اما در ردیاب های آفلاین این گزارش های به صورت کلی ذخیره میشود و قابل چک کردن به صورت لحظه ای نمی باشند.

ردیاب های آنلاین به اینترنت متصل هستند.

ردیاب های آنلاین دارای سیستم هشدار دهنده می باشند و ردیاب های آفلاین این قابلیت را ندارند.

در ردیاب آنلاین میتوان محدوده جغرافیایی خاص ( محدوده امن ) تعیین کرد اما در ردیاب های آفلاین امکان پذیر نیست.

ردیاب آنلاین بهتر است یا ردیاب آفلاین:

بطور کلی شما توسط ردیاب آنلاین اطلاعات دقیق تری خواهید داشت و این امکان که در هر لحظه قادر هستید موقعیت قرار گیری ردیاب را چک کنید، سبب میشود که وجه تمایز قابل توجهی نسبت به ردیاب آفلاین داشته باشد.

بعضی از افراد هم نیاز به اطلاعات خیلی جزئی ندارند و اطلاعات کلی در پایان مسیر برای آن ها کافی می باشند که ردیاب آفلاین برای این افراد مناسب می باشد.

برای مشاوره  و خرید انواع ردیاب ها  ، با ما تماس بگیرید

سعید سعیدی | 09126020441

منتظر نظرات و سوالات شما هستیم!

avatar