ابتدا با یوزرنیم و پسورد وارد سایت رو به رو که سیستم ردیابی تکسا ردیاب می باشد شوید. radyabi24.ir

سپس مشابه راهنمای ذیل عمل کنید.

 

راهنمای گزارش گیری با استفاده از موبایل : کلیک کنید

گزارش گیری از بخش مسیرهای پیموده شده (کامپیوتر):

 

1. ابتدا وارد سامانه ردیابی خود شوید. پس از ورود با صفحه ی زیر رو به رو خواهید شد:

2. در این مرحله باید علامث مثلث نوارآبی رنگ پایین سامانه انتخاب شده و یا دوبار بر روی نوار آبی رنگ کلیک شود تا منوی گزارشات سامانه مطابق شکل زیر ظاهر شود:

3. در این مرحله با باز کردن نوار کشویی مقابل «نوع خط» عنوان گزارشات موجود در سامانه مطابق شکل زیر به نمایش در خواهد آمد:

4. با انتخاب گزارش مسیرهای پیموده شده حالا نوبت به انتخاب «دستگاه» و «بازه ی زمانی» مورد نظر برای دریافت گزارش می باشد که با انتخاب گزینه ی تنظیمات پنجره ی تنظیمات به نمایش در خواهد آمد:

5. در این مرحله باید از منوی بازشونده روی به روی عبارت دستگاه، دستگاه ردیابی که قصد دریافت گزارش برای آن را دارید انتخاب نمایید و دستگاه را به لیست دستگاه ها اضافه کنید.

همچنین این امکان وجود دارد که در صورتیکه بیشتر از یک دستگاه در سامانه ردیابی موجود می باشد دستگاه های مورد نظر را بصورت یکجا انتخاب کنید که در این صورت مسیرهای هر دستگاه با یک رنگ مخصوص روی نقشه به نمایش در خواهد آمد.

6. در این مرحله باید «بازه ی زمانی» مورد نظر خود را جهت گزارشگیری انتخاب نمایید. این بازه می تواند برای امروز، دیروز، هفته جاری، هفته قبلی، ماه جاری و ماه قبلی انتخاب شده و یا با انتخاب گزینه ی سفارشی تاریخ و ساعت مورد نظر را بصورت دستی وارد نمایید:

همچنین در این بخش گزینه ی «علامت» ها قرار دارد که در بند شماره ی «8» به آن اشاره خواهد شد.

7. پس از انتخاب «دستگاه» و «بازه» کار ما در بخش تنظیمات به اتمام رسیده و کافیست بر روی دکمه ی تایید که همان علامت تیک در پایین پنجره می باشد کلیک کنید. پس از تایید اطلاعات گزینه ی «نمایش» در سمت راست گزینه ی «تنظیمات» که قبل از این بصورت غیر فعال وجود داشت به حالت فعال درآمده و با کلیک بر روی آن اطلاعات درخواستی شما بارگزاری خواهد شد:

8. در صورتیکه قصد دیدن موضعیت ردیاب خود در یک نقطه ی خاص را دارید می توانید از پنجره ی تنظیمات که در بند «6» بدان اشاره شد گزینه ی «علامت ها» را مطابق شکل زیر فعال نموده و با تایید تنظیمات جدید و انتخاب مجدد گزینه ی «نمایش» نقاط مختلف دستگاه را روی نقشه مشاهده نمایید و با انتخاب هر نقطه وضعیت مخصوص آن در پنجره ی وضعیت در سمت چپ سامانه به نمایش در خواهد آمد:

9. در این مرحله شما می توانید در صورت نیاز با انتخاب گزینه ی «خروجی فایل» خلاصه ی گزارش دریافتی را در قالب فایل اکسل دریافت و بر روی کامپیوتر خود ذخیره نمایید. اما لازم است بدانید اطلاعات دریافتی از دستگاه ردیاب شما بصورت پیش فرض برای مدت 1 سال در سامانه ذخیره و نگهداری خواهد شد.

 


موبایل


گزارش گیری از بخش مسیرهای پیموده شده (موبایل):

 

برای دریافت گزارش مسیرهای پیموده شده زمانی که از طریق گوشی تلفن همراه خود وارد سامانه ردیابی شده اید لازم است مراحل زیر را طی نمایید:

1. ابتدا از طریق نرم افزار موبایل و یا سایت وارد حساب کاربری خود شوید. تصویری که با آن مواجه خواهید شد مطابق شکل زیر می باشد:

2. برای وارد شدن به منوی گزارشات کافیست دکمه ی سمت چپ نوار بالای صفحه که علامت برگه روی آن می باشد را کلیک کنید. در صورت انتخاب آن بلافاصله منوی گزارشات مطابق شکل زیر برای شما به نمایش در خواهد آمد.

3. از منوی بازشونده مقابل عبارت نوع خط گزارش مسیرهای پیموده شده را انتخاب کنید:

4. بعد از انتخاب گزارش مسیرهای پیموده شده نوبت به انتخاب نمودن دستگاه و بازه ی زمانی مورد نظر می رسد. برای این منظور روی گزینه ی تنظیمات واقع در سمت راست نوع خط کلیک کنید:

(در صورتیکه گزینه ی تنظیمات را مشاهده نمی کنید نوار قسمت نوع خط را با انگشت خود به سمت چپ بکشید)

5. با باز شدن پنجره ی تنظیمات مطابق شکل زیر نوبت به انتخاب دستگاه و بازه ی زمانی می رسد:

6. با لمس منوی بازشونده رو به روی عبارت دستگاه می توانید ردیاب مورد نظر خود که قصد ردیابی آن را دارید انتخاب نمایید:

همچنین شما می توانید در صورت نیاز بیشتر از یک دستگاه را بصورت همزمان انتخاب نمایید.

7.بعد از انتخاب دستگاه نوبت به انتخاب بازه ی مورد نظر می رسد که این امر با باز کردن منوی بازشونده رو به روی عبارت بازه امکان پذیر است. شما می توانید از بین گزینه های موجود مثلا امروز یا دیروز یک مورد را انتخاب کنید:

8. بعد از انتخاب کردن دستگاه و انتخاب بازه ی زمانی مورد نظر مطابق شکل زیر باید روی دکمه ی تیک به نشانه ی تایید تنظیمات کلیک کنید:

9. بعد از تایید تنظیمات مربوط به دستگاه و بازه ی زمانی مطابق شکل زیر در سمت راست گزینه ی تنظیمات، گزینه ی نمایش که تا قبل از این بصورت غیر فعال وجود داشت، فعال شده و برای دریافت گزارش باید روی آن کلیک کرد:

10. با انتخاب گزینه ی نمایش نرم افزار شروع به گزینش اطلاعات مربوط به درخواست شما را آغاز نموده که عبارت در حال بارگزاری نشانگر آن می باشد. بنابراین تا پایان عملیات گزارشگیری و رد شدن عبارت در حال بارگزاری منتظر بمانید:

11. بعد از اتمام عملیات گزارشگیری و با مشاهده داده های سامانه، به منظور دیدن مسیرهای پیموده شده روی نقشه کافیست علامت ضربدر بالای سامانه، سمت راست، را انتخاب نمایید:

12. بعد از کلیک بر روی ضربدر در مرحله ی قبل با ظاهر شدن صحه ی اصلی سامانه شامل نقشه و دستگاه ها، مسیرهای پیموده شده دستگاه انتخابی روی نقشه بصورت خط کشی شده به نمایش در خواهد آمد:

13. برای مشاهده نقاط ارسال شده از دستگاه ردیاب روی نقشه بصورت تفکیک شده و قابل انتخاب، در مرحله ی تنظیمات تیک گزینه ی «علامت ها» را بصورت فعال درآورده و تنظیمات جدید را تایید و بر روی دکمه ی نمایش کلیک کنید و پس از بارگزاری اطلاعات علامت ضربدر را انتخاب نمایید:

14. با انتخاب علامت مثلث سمت راست صفحه ی نمایش و انتخاب هر یک از علامت های روی نقشه اطلاعات مربوط به زمان و سرعت و … ردیاب در نقطه ی انتخاب شده به نمایش در خواهد آمد:

15. در نهایت برای پاک کردن گزارش از روی صفحه کافیست به منوی گزارشات بازگشته و با کشیدن نوار بالایی به سمت چپ گزینه ی خالی کردن را انتخاب نمایید:

 

0 0 vote
Article Rating
guest
1 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
مهدی
مهدی
1 سال پیش

سلام
خیلی آموزش جامعی بود و مشکلات من رو حل کرد
ممنون