این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

آشنایی با واژگان تخصصی

در ضمینه ردیاب واژه های بسیاری وجود دارد که اکٍثرا یا معنی آن را نمی دانیم و بطور اشتباه از آن ها استفاده می کنیم در این مطلب سعی شده تمامی واژگان مخفف و تخصصی دراین ضمینه را توضیح دهیم.

GPS (Global Positioning System )به معنای سیستم موقعیت یابی جهانی می باشد. که به مجموع ماهواره های موقعیت یابی و گیرنده و در کل مجموعه تجهیزات و تکنولوژی استفاده شده در این فناوری گفته می شود.

GSM(Global System for Mobile communications)به معنای سیستم جهانی برای ارتباط موبایل می باشد . که به مجموع دکل های مخابراتی سوئیچر ها و برد GSM موبایل ما اطلاق می شود.

GPRS(General Packet Radio Service) به معنای بسته خدمات رادیویی عمومی می باشد . که شامل تکنولوژی بر قراری ارتباط اینترنت از طریق موبایل  می باشد .

Tracker : که واژه فارسی آن همان ردیاب می باشد به معنای جستجو کردن و دیدن وسیله  مورد نظر از مکان دیگر می باشد  که همیشه با واژه رهیاب اشتباه گرفته می شود.

رهیاب : رهیاب به معنی پیدا کردن راه می باشد و به سیستم ها ی GPS که روی خود صفحه نمایشی برای نشان دادن راه دارد گفته می شود دقت کنید که در سیستم   رهیاب فقط  یم توانیم موقعیت خود را داشته باشیم و ببینیم نه دستگاه یا شخص دیگر.

Facebook Google plus LinkedIn Twitter pinterest instagram
رهبری